AKTUALNOŚCI

logo
Konferencja PrimeGlobal w Amsterdamie
28 listopada 2022
Autor: Szwak i Spółka

W dniach 19-22 listopada 2022 r. w Amsterdamie odbyła się konferencja organizowana przez PrimeGlobal – międzynarodowe stowarzyszenie firm księgowych i doradczych, którego jesteśmy członkiem.

Firmę reprezentował Zarząd – Arkadiusz Szwak i Karolina Walczak, znaleźliśmy się wśród ponad 160 uczestników wydarzenia, pochodzących z 27 krajów.

Pracowaliśmy nad utrzymaniem  pozycji jednego z liderów digitalizacji w PG oraz rozwojem naszego International Accounting Centre (projekt IAC) czyli wdrażania naszego modelu i narzędzi pracy w firmach księgowych z innych krajów, którego pierwszymi uczestnikami są członkowie Prime Global z Gruzji oraz Hiszpanii.

Przez 4 dni, 70% czasu wypełniały rozmowy, warsztaty oraz merytoryczne i partnerskie dyskusje, a 30% wypełniły wykłady o szerokim wachlarzu wiedzy (informacji globalnych o ekonomii, mentalnych, szerszego spojrzenia na siebie i zespoły w zakresie mocnych i słabych punktów, możliwości w zakresie digitalizacji, w których jako firma, w ocenie innych członków z Europy dominujemy.)

Podziwianie  dzieł Rembrandta w Rijksmuseum wraz z kilkuset osobowymi firmami księgowych, połączone ze zwiedzaniem ośrodka sportu paraolimpijskiego, pozwala inaczej spojrzeć na możliwości swoich zespołów i uczy dostosowania oczekiwań do możliwości.

Relacje z 136 reprezentantami 60 firm pochodzących z 27 krajów zwiększają nasze doświadczenie, dzięki któremu realizujemy nasz projekt IAC (International Accounting Centre), w którym wykorzystując model obsługi księgowej i narzędzia digitalizacji (www.spicesolutions.pl) łączymy w rolach zleceniodawcy i podwykonawcy firmy księgowe z różnych części świata (my pracujemy dla firm księgowych z Hiszpanii oraz Włoch, firmy księgowe z Gruzji i Rumunii pracują dla nas).

Ciekawym zwrotem zakończyła się jedna ze wspomnianych dyskusji – keep calm and do your job!
Z tym hasłem wracamy do codziennej pracy, na którą dzięki takim spotkaniom patrzymy już z nieco innej perspektywy i przygotowujemy się do udziału w tegorocznych konferencjach PrimeGlobal w Chorwacji oraz w Singapurze.

KONTAKT
SZWAK & SPÓŁKA SP. Z O.O.
ul. Dąbrowskiego 77A, 60-529 Poznań